Binbir Gece Masalları İş Bankası Kültür Yayınları
Binbir Gece Masalları İş Bankası Kültür Yayınları

Binbir Gece Masalları İş Bankası Kültür Yayınları

Fiyat : ₺18,00
:

Binbir Gece Masalları – Kısaltılmış Metin

Kışla yaz arasında ziyaret için gelen benim. Ama ziyaretim gece ışıklarının görünümü kadar kısadır. Ay ışığının toprağa düşüşü kadar kısadır. Çiçek açışımın kısa süresinden yararlanmak için acele edin ve hatırlayın ki, zaman keskin bir kılıçtır. Uzun süre beni elinde tutmayı düşünen yanılmaktadır. Ben bülbülün aşık olduğu gülüm.”

Yüzyıllar boyunca, Çin’den Kuzey Afrika’ya uzanan ve Çin, Çin Hindi, Hindistan, ‹ran, Irak, Türkiye, Suriye ve Mısır’ı kapsayan bir alanda anlatılan Binbir Gece Masalları, ilk kez Antoine Galland tarafından düzenlenip Fransızcaya çevrilerek (1704-17, 12 cilt) dünyaya tanıtıldı. Dünyalar güzeli Şehrazad’ın geceler boyunca Sultan Şehriyar’a anlattığı masallar zengin içeriği, kurgusundaki ustalık ve fantastik motiflerin bolluğu ile küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekmektedir.

Binbir Gece Masalları, Ortadoğu kültürünü yakından tanımak için olağanüstü bir kaynaktır. Ali Baba ve Kırk Haramiler ile Alâaddin gibi en bilindik masalları bu kitapta okuyacaksınız.

Yayınevi
İş Bankası Kültür Yayınları
Kategori
Dünya Çocuk Klasikleri
Yazar
Antoine Galland
Sayfa Sayısı
192
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR